Príjemné bývanie
  • EN
  • SK

Newsletter

Prihlásiť

Prihláste sa na odber noviniek a budete informovaný zo sveta nábytkového dizajnu.

Hľadať

Petrolej je nový trend

Po návšteve tohtoročnej výstavy DECO OFF v Paríži, sme v Ambiente design dospeli k názoru, že petrolejová farba „letí“. Či už sme boli v Sahco dome, v Pierre Frey dome, v Houles dome, v Jim Thomson dome, a iných ďalších, všade sme narazili na tú istú farbu látok, závesov, vankúšikov, tapiet alebo kobercov. Asi najlepšie to vystihol Pierre Frey a jeho showroom. Kam ste sa pozreli, bola všade.                

Petrolejová farba je vlastne zmesou smaragdovej (sýtej zelenej) a zafírovej (sýtej modrej) farby. Táto farba je niečo medzi zelenou a modrou. Dokonalá súhra týchto dvoch farieb vytvára farbu oceánu v jeho všemožných odtieňoch. V tejto sezóne znamená trefu do čierneho v oblasti home designu, ako aj v oblasti obliekania. Kombinácie sú nekonečné. Spomenieme naše najobľúbenejšie.

Jedna z prvých kombinácii, ktoré budú spolu dobre vyzerať v interiéri je petrolojová farba a odtiene hnedej. Táto kombinácia vytvorí spolu veľmi príjemný interiér, v ktorom sa snúbi farba vody a farba zeme. Hnedé odtiene hodiace sa s petrolejovou začinajú pri tých béžových a končia pri studených tmavohnedých. Je len na Vás, ktorú z nich si vyberiete. Na našej nástenke Ambiente design na Pinterest máme veľa pinov, ktoré Vám môžu byť inšpiráciou.

Ďalšia krásna kombinácia petrolejovej je s bielou. Tvoria kontrast a vytvárajú pocit, ako keby ste sa ocitli pri mori. Táto kombinácia vyvoláva pocit čistoty. Petrolejová je farba vody a biela farba anjelov. Výborne sa hodí do spálne. Len si to predstavte, petrolejová stena za čelom postele, stropné biele lišty, orechové parkety. K tomu biela krásna posteľ napríklad z kože s vysokým čelom, na nej snehobiele posteľné prádlo. Ako doplnok prehoz na posteľ z krémovej kožušiny a vankúše petrolejových odtieňov pomiešaných s horčicovo žltými a béžovými. K tomu doplnky z ratanu alebo slamy...... Čo poviete? Niečo pre Vás?

Alebo radšej iná kombinácia? Niečo pre pánov? Petrolejová so šedou alebo čiernou napríklad do pracovne? Alebo jesenná kombinácia petrolejovej s horčicovo žltou? Alebo petrolejová so striebornou zlatou a či medenou?

Kombinácii je nekonečne veľa. Ak sa aj Vám páči petrolejová farba, zadajte ju do vyhľadávača a internet Vám poskytne nespočetné množstvo inšpirácii. Alebo sa môžete nechať inšpirovať tou našou v našom showroome.

Krásne kombinovanie vám želá Ambiente Team.

 

Pinterest

KONTAKT

tel.: 02 / 63530215
e-mail: ambiente@ambiente.sk

Dom Nábytku ATRIUM
Einsteinova ulica
Bratislava 851 01

Ambiente

ambiente team

Dipl. Ing. Zuzana Brunner
konateľka

Zuzana Feketová
ekonomické oddelenie

Veronika Gondášová
dizajnérka

Bc. Jana Lichnerová
dizajnérka

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a získajte inšpiráciu pre vaše plány priamo na Váš e-mail.

Prihlásiť