Príjemné bývanie
  • EN
  • SK

Newsletter

Prihlásiť

Prihláste sa na odber noviniek a budete informovaný zo sveta nábytkového dizajnu.

Hľadať

Retro trend a trendy z tohtoročných výstav

Tento rok sa na výstavách objavilo hneď niekoľko trendov. Jedným z nich je určite retro. Retro látky, retro tapety, geometrické vzory, alebo ako to v našich zemepisným šírkach poznáme, nádych socializmu. Retro vzory boli hlavným ťahákom u značiek ako napríklad Sahco

S podobným trendom prišla už v minulom roku značka Jim Thomson No. 9, čo je ako keby sviežejšia odnož hlavnej značky Jim Thomson zameranej prevažne na hodváb. Geometrické vzory ako napríklad trojuholníky, štvorce na látkach či tapetách sa prelínali s látkami podobnými tým, z ktorých sa šijú kostými značky Chanel, s mozaikovým mini vzorom.

Ďalším trendom bol „velour“ alebo zamat. Velour na závesoch, velour na čalúnenom nábytku a pozoruhodné bolo, že sa často objavovali zamaty vyrobené zo 100% polyestru a zo 100% ľanu, na ktoré doteraz neboli až také bežné.

Čo sa týka farieb a trendov, pastelové farby sú veľmi „in“. 

Ďalším trendom, ktorý sa však už ťahá trošku aj z minulej sezóny je trend džungľa. Veľmi veľa značiek sa inšpiruje exotickými rastlinami, opicami, vtákmi, jednoducho džungľou. Je na závesoch, na tapetách, na posteľnom prádle, je všade. Značky ako Pierre Frey, Christian Fischbacher, Khroma majú celé kolekcie postavené na téme džungľa.

Samozrejme, že nie všetky značky sa držia týchto nových trendov. Niektoré stále ostávajú v „mainstreamovom mode“ príjemných farieb a štruktúr, ktoré sú najľahšie kombinovateľné a tým pádom sa dobre predávajú.

V každom prípade boli tohtoročné výstavy opäť veľmi zaujímavým zážitkom pre oči aj dušu.

Pinterest

KONTAKT

tel.: 02 / 63530215
e-mail: ambiente@ambiente.sk

Dom Nábytku ATRIUM
Einsteinova ulica
Bratislava 851 01

Ambiente

ambiente team

Dipl. Ing. Zuzana Brunner
konateľka

Zuzana Feketová
ekonomické oddelenie

Veronika Gondášová
dizajnérka

Bc. Jana Lichnerová
dizajnérka

Prihláste sa k odberu nášho newsletteru a získajte inšpiráciu pre vaše plány priamo na Váš e-mail.

Prihlásiť