👋 Vitajte na našom novom webe

LUXUSNÉ KOBERCE AKO STREDOBOD MIESTNOSTI

20.3.2022
Zdieľať:
Neviete, ako spestriť svoju domácnosť a čo by malo byť povestnou čerešničkou na torte v rámci interiérového dizajnu? Stavte na štýlové koberce, ktoré dokážu vdýchnuť priestoru punc exkluzivity.

Ako vybrať kvalitný koberec, ktorý bude ozdobou vášho domova? Aby ste vybrali kvalitný koberec, ktorý splní vaše požiadavky, je nutné ujasniť si, kde bude koberec položený a akú funkciu bude plniť. Do každej miestnosti je potrebné vyberať koberec podľa iných kritérií. Na cenu a kvalitu kobercov má vplyv najmä vlákno a konštrukcia kobercového vlasu a samozrejme typ výroby (ručne tkané sú drahšie ako strojovo vyrobený koberec). Lacnejšie typy sú vyrobené z umelého vlákna a koberce vyrobené z vlny, viskózy, hodvábu či iných prírodných materiálov, sú drahšie. Stále neviete, podľa čoho váš vysnívaný koberec vybrať? Pri rozhodovaní vám pomôžu technické informácie každého koberca, ktoré hovoria o tom, akú záťaž koberec znesie, ako sa udržuje a mnohé iné detaily týkajúce sa jeho používania. Najlepšie je sa poradiť s odborníkmi.

Luxusný koberec Geisha Prisme | Christian Lacroix
Farebný luxusný koberec
Farebný koberec prestížnej značky Christian Lacroix nájdete aj u nás v showroome.

Z akého materiálu si vybrať koberec?

Ak fandíte prírodným materiálom a kráčate s dobou, zvoľte do svojej domácnosti moderné koberce z prírodných materiálov. Na trhu existujú mnohé. Na výber máte z vlny, viskózy, hodvábu či ďalších rastlinných vlákien, ako je sisal, morská tráva, kokos a mnohé iné. Medzi najobľúbenejšie prírodné materiály patrí jednoznačne vlna, ktorá poskytuje kobercu jedinečný, exkluzívny vzhľad a robí z neho doslova luxusný koberec. Vlnené koberce sú nenáročné na údržbu, dokážu odpudzovať nečistoty a rozliate tekutiny do seba obvykle nevsakujú. Čo je však najlepšie, dajú sa prať ak sa znečistia. Vlne voda nevadí na rozdiel od viskózy, ktorú môžete čistiť len na sucho. Výborné sú koberce vyrobené zo sisalu, ktorý je veľmi odolný a dostupný v širokej škále farieb. Prírodné koberce je ideálne kupovať samostatne, dodajú interiéru moderný vzhľad a správny cveng. Kvalitné kusové koberce sú malým umeleckým dielom,  nemusia korešpondovať alebo dokonale ladiť s interiérom. Aj to sú znaky moderných kobercov, ktoré pozdvihnú každý interiér.

Luxusný koberec dokáže dať priestoru správny šmrnc

Koberce, ktoré dodajú priestoru unikátny efekt, na seba strhnú všetku pozornosť domácich i hostí. Môžete ich umiestniť do obývacej izby, spálne, jedálne, pracovne ale i do predsiene alebo kuchyne.  Každému interiéru vdýchnu dotyk luxusu a vycibreného štýlu.  Ak si stále neviete rady, aký koberec by bol ideálny do vášho interiéru, obráťte sa na našich odborníkov, ktorí vyberú koberec spĺňajúci vaše predstavy ako z praktického, tak i z estetického hľadiska.

kontakt

Picture of Eleonóra Uhrovičová

Eleonóra Uhrovičová

Marketing specialist | Ambiente Design

Spolupráca

Veľkoobchodné cenníky

Už ste sa registrovali?

Už ste nás požiadali o prístup? Použite heslo, ktoré sme vám odoslali na e-mail pre prístup k cenníkom na odkaze nižšie:

Požiadajte o prístup!