👋 Vitajte na našom novom webe

Udržateľnosť

Trend udržateľnosti preniká aj do sveta interiérového dizajnu
v podobe produktov šetrných k životnému prostrediu.

Svetoví výrobcovia látok, tapiet, kobercov, ale aj nábytku pridávajú do svojho portfólia produkty vyrobené z ekologických materiálov, recyklovaného odpadu a vynakladajú veľké úsilie na redukciu ich uhlíkovej stopy.

Dizajnéri implementujú do výroby svojich produktov nové technológie a materiály, ktoré sú oveľa viac šetrnejšie k životnému prostrediu. Udržateľnosť sa dostáva do popredia, no zároveň nezaostáva ani štýl.

Udržateľnosť

Vliesové tapety

Vo svete tapiet momentálne dominujú vliesové tapety, vyrábané z buničiny. Vďaka tomu je možné ich po odstránení vyhodiť alebo spáliť bez škodenia životnému prostrediu, ako to je napríklad v prípade vinylových tapiet, vyrobených z PVC. 

Udržateľnosť

Ekologické riešenia

Výrobcovia sa dnes vo veľkom zameriavajú na výrobu recyklovateľných materiálov z recyklovateľnej bavlny, či z PET fliaš, vďaka čomu vznikajú unikátne ekologické tapety, látky. nábytok či interiérové doplnky.

Udržateľnosť

Dlhovekosť

Pri téme udržateľnosti je veľmi dôležité myslieť aj na dlhovekosť vybraného materiálu či kúsku nábytku. Nadčasový dizajn a kvalitné a odolné materiály sú základnými parametrami dlhovekosti v interiérovom dizajne. Nekvalitné a lacné produkty, ktoré po krátkom čase strácajú svoj vzhľad a funkčnosť si koniec koncov vyžadujú opätovnú výmenu. Investícia do vysokokvalitných produktov sa preto oplatí, a to nie len z finančného, ale aj ekologického hľadiska.

Udržateľnosť

Materiály

Pri výbere materiálov, ktoré nám budú slúžiť dlhé roky, je vhodné myslieť predovšetkým na ich pevnosť, odolnosť, trvácnosť a nadčasový dizajn. Zárukou dlhovekosti je kvalitné masívne drevo či koža. Aktuálny trendom sú aj plodiny, ktoré nie sú také náročné na vodu a na teplo, ako napríklad ľan či konope, a dnešné vyspelé technológie ich vedia spracovať do vysokokvalitných, odolných a funkčných textílií.

Aj u nás nájdete udržateľné značky

Vyberte si z ponuky našich top dodávateľov udržateľných produktov.
Objavte jedinečné kolekcie, ktoré vás chytia za srdce a dodajú vášmu priestoru unikátnu atmosféru.

Spolupráca

Veľkoobchodné cenníky

Už ste sa registrovali?

Už ste nás požiadali o prístup? Použite heslo, ktoré sme vám odoslali na e-mail pre prístup k cenníkom na odkaze nižšie:

Požiadajte o prístup!