👋 Vitajte na našom novom webe

Veľkolepý veľtrh nábytku SALONE DEL MOBILE.MILANO sa blíži

23.3.2023
Zdieľať:
Sviatok dizajnu prichádza! Už v druhej polovici apríla sa uskutoční 61. ročník najväčšieho veľtrhu nábytku na svete Salone del Mobile. V milánskom výstavisku Fiera Milano sa stretnú renomované značky, poprední dizajnéri a všetci priaznivci interiérového dizajnu, aby spoločne privítali najnovšie kúsky nábytku, osvetlenia a bytových doplnkov. Naše interiérové štúdio Ambiente pri tom samozrejme nemôže chýbať. Zapíšte si dátum 18. – 23. apríla a sledujte naše sociálne siete. Pripravte sa na prúd inšpirácie a objavte najnovšie trendy bytovom dizajne.
Buddyhub | by Pedrali

Milánsky veľtrh nábytku Salone del Mobile je najväčším svojho druhu na svete. 61. ročník veľtrhu sa uskutoční na milánskom výstavisku Fiera Milano. Tešiť sa opäť môžeme na predstavenie najhorúcejších trendov v zariaďovaní interiérov, osvetlenia, či bytových doplnkov. Tradične nás čaká množstvo noviniek v sortimente nábytku od renomovaných značiek, nezabudnuteľné stretnutia a nadväzovanie nových kontaktov a príležitostí. Chýbať nebudú ani obľúbené súčasti výstavy – vzdelávacie workshopy či prehliadka mladých dizajnérskych talentov pod 35 rokov.

Salone del Mobile.Milano | Instagram @isaloniofficial

Kopa noviniek a veľký comeback podujatia svetiel Euroluce

Súčasťou veľtrhu bude aj legendárna výstava osvetlenia Euroluce. Okrem nábytku sa teda na Salone predstavia aj najinovatívnejšie riešenia v oblasti osvetlenia interiérov a exteriérov. Celé bienále, konajúce sa každé dva roky, sa bude niesť v duchu konceptu „Mesto svetiel“.

Photo by Diego Ravier | salonemilano.it

Ohlásené sú tri hlavné novinky: celý veľtrh bude rozložený na jednej výstavnej úrovni. Zmení sa aj usporiadanie Euroluce, ktoré bude rozostavené do tvaru prsteňa. Revolúcie sa dočká aj kultúrna zložka. Nabitý kultúrny program, sústredený od architektúry až po umenie, sa bude odohrávať v priestoroch Euroluce. Hlavnou tému bude koncept „Mesto svetiel“. Vytvorené budú rôzne estetické a kultúrne chodníčky, zážitkové priestory či relaxačné zóny. Všetko za účelom vzbudiť u návštevníkov vzrušujúce a nezabudnuteľné pocity vedúce k tvorbe dlhodobých spojení a spoluprác.

Hojná medzinárodná účasť a sprievodné výstavy

Veľtrhu sa zúčastní až 1962 vystavovateľov, z toho viac ako 550 mladých talentov do 35 rokov a 27 dizajnérskych škôl. Súčasťou Salone budú rôzne svety so samostatnými výstavami – Salone Internazionale del Mobile, Medzinárodná výstava bytových doplnkov, Workplace3.0, S.Project, Euroluce a SaloneSatellite, ktoré je venované mladým dizajnérom do 35 rokov. Tento rok sa zameria na dizajnérske školy a univerzity v rámci témy „Škola dizajnu“.

Euroluce | Salone Del Mobile.Milano

Veľtrh s prívlastkom U D R Ž A T E Ľ N Ý

Prioritou Salone del Mobile 2023 je environmentálna, ekonomická a spoločenská zodpovednosť. Tohtoročný veľtrh reflektuje aktuálne témy udržateľnosti a zaoberá sa otázkami ako je recyklácia, zero-waste produkcia či úspora energie. Dôkazom k používaniu prívlastku „udržateľný veľtrh“ je získanie certifikátu ISO 20121 pre udržateľnú organizáciu podujatí. Snahou organizátorov je zabezpečiť, že dizajn celého veľtrhu bude mať kontinuitu – jednotlivé dizajny budú použité ak nie na veľtrhu, tak na iných miestach. Zároveň sa začalo s identifikáciou dodávateľov recyklovaných, recyklovateľných alebo znovu použiteľných materiálov pre výstavbu jednotlivých pavilónov. Usporiadatelia budú spoločne pracovať na obnove spotrebovaných zdrojov a absorbovaní vyprodukovaného odpadu.

Dokonalé prepojenie s digitálnym svetom

Charakteristickým znakom nadchádzajúceho podujatia bude jeho dôkladné prepojenie s digitálnym svetom prostredníctvom digitálneho marketingu – webstránky, newslettera, sociálnych sietí a podcastu. Chýbať nebude ani oficiálna aplikácia veľtrhu, ktorá je vybavená novými funkciami ako je vyhľadávač trás či rozšírená realita (AR). Tradične umožňuje nákup vstupeniek, vyhľadávanie detailných informácií o vystavovaných produktoch, scanovanie QR kódov, plánovanie stretnutí. Zaujímavosťou je aj tzv. matchmaking, ktorý umožní značkám jednoduché nadväzovanie kontaktov s návštevníkmi, ktorí navštívili ich stánky. Vďaka tomuto inovatívnemu prepojeniu sa môžeme tešiť na ešte väčší zážitok z výstav, zlepšenie skúseností a prístup k detailnému obsahu a väčšiemu množstvu informácií a aktualít.

Salone del Mobile.Milano | Instagram @isaloniofficial

Na ktoré značky sa môžete tešiť?

Účasť potvrdilo množstvo svetoznámych výrobcov nábytku a interiérových doplnkov. Z nášho portfólia sa na podujatí predstaví nemecká značka nábytku Bullfrog, taliansky Pedrali či luxusné talianske značky Roberto Cavalli a Rubelli Casa. Zastúpenie bude mať aj tradičná rakúska značka Backhausen, ktorá vyrába špičkové vysokokvalitné textílie. Tapety budú reprezentovať talianske značky Jannelli&Volpi a Wall&Decò.

Nezabudnite – 18. – 23. apríla sa zúčastníme najväčšieho veľtrhu nábytku na svete Salone del Mobile.  Buďte pri tom s nami! Sledujte náš účet na Facebooku a Instagrame a užite si podujatie spolu s nami. Tešiť sa môžete na množstvo aktuálnych záberov a reportov priamo z epicentra diania.

Akito Sofa | Bullfrog
Tapeta Ma Dama | Wall&Deco
Textília Salvador | Ethno collection | Backhausen

Picture of Eleonóra Uhrovičová

Eleonóra Uhrovičová

Marketing specialist | Ambiente Design

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spolupráca

Veľkoobchodné cenníky

Už ste sa registrovali?

Už ste nás požiadali o prístup? Použite heslo, ktoré sme vám odoslali na e-mail pre prístup k cenníkom na odkaze nižšie:

Požiadajte o prístup!