⚠️  E-shop s doplnkovým tovarom bude čoskoro opäť dostupný. Ďakujeme za pochopenie.

TÚŽITE PO DOKONALOM SÚKROMÍ A SPÁNKU V TMAVEJ MIESTNOSTI? RIEŠENÍM SÚ ZATEMŇOVACIE ZÁVESY!

20.3.2022
Zdieľať:
Ak si doma potrebujete vytvoriť tmu a absolútne súkromie, tým pravým orechovým pre vás budú závesy, ktoré neprepúšťajú svetlo. Aké typy zatemňovacích závesov ponúka trh?

Ak patríte k tým, ktorí zaspia iba v absolútnej tme, prípadne potrebujú zredukovať svetlo v miestnosti na minimum, mali by ste siahnuť po zatemňovacích závesoch. Tie sa delia na blackoutové a dimoutové. Blackout závesy neprepustia žiadne svetlo, pretože sú zo zadnej strany pogumované. Ak si teda doma chcete alebo potrebujete vytvoriť tmu aj počas dňa, blackout závesy sú pre vás ideálnym riešením. Tento typ závesov býva často využívaný aj v hoteloch, nakoľko dokáže vytvoriť absolútnu tmu vhodnú pre spánok v ktorúkoľvek dennú hodinu. V obľube ho majú aj svetloplachí ľudia.

Druhým variantom nepriehľadných závesov je typ zvaný dimout. Ten takisto neprepúšťa svetlo, ale už to nie je na sto percent, ako pri blackoute. Nepriepustnosť látky sa pohybuje len v rozpätí od 85 % – 95 %, závisí od kvality samotného materiálu. A keďže nemá pogumovanú zadnú stranu, je tiež padavejší a tvarovateľnejší.

Prispôsobte zatemňovacie závesy svojim potrebám

Blackout aj dimout závesy sú v ponuke s rôznymi potlačami, vzormi a v desiatkach farieb, aby ste si dokázali vybrať a skombinovať závesy so zvyškom interiéru. Poraďte sa s našimi interiérovými dizajnérmi z Ambiente, ktorí vám radi poradia s výberom a doladia závesy k vášmu interiéru. Ak by ste však zatúžili vyčarovať zatemňovací kúsok z vášho vlastného závesu, môžete váš existujúci záves podšiť blackout alebo dimout látkou, ktorá poslúži ako podšívka. Prineste ho k nám do showroomu, my vám z neho ušijeme jedinečný zatemňovací záves presne podľa vašich predstáv. Siahnuť môžete aj po iných závesoch, ktoré neprepúšťajú svetlo – napríklad po závesoch zo zamatu. Nepriehľadné závesy môžu byť súčasťou vašej „okennej výbavy“, avšak, môžete ich tiež odhrnúť len vtedy, keď potrebujete. Ako?

Ak ich nechcete používať denne, pomôže vám samostatná koľajnica na zatemňovacie závesy, ktorú vsuniete medzi klasickú dvojkoľajnicu, na ktorej máte zavesené záclony a dekoračné závesy. Na tretiu – vsunutú koľajnicu zavesíte blackout alebo dimout závesy bez vzoru, vo farbe ladiacej s interiérom, korešpondujúcej s doplnkami a nábytkom. Nezabudnite tiež na to, že aj farba má vplyv na nepriehľadnosť závesov. Čím tmavšia, tým viac zatemňuje.

Eleonóra Uhrovičová

Eleonóra Uhrovičová

Marketing specialist | Ambiente Design

Spolupráca

Veľkoobchodné cenníky

Už ste sa registrovali?

Už ste nás požiadali o prístup? Použite heslo, ktoré sme vám odoslali na e-mail pre prístup k cenníkom na odkaze nižšie:

Požiadajte o prístup!