⚠️  E-shop s doplnkovým tovarom bude čoskoro opäť dostupný. Ďakujeme za pochopenie.

ZARIAĎTE SVOJE PRÍBYTKY V PRÍRODNÝCH TÓNOCH A POCÍŤTE TÚ ZMENU

20.3.2022
Zdieľať:
Človek je od nepamäti spätý s prírodou. Žiaľ, v dnešnej uponáhľanej dobe, keď poriadne nemáme čas ani sami na seba, nieto ešte na naše rodiny, si veľa ľudí neuvedomuje, aká sila je v nej ukrytá. Príroda je jedným slovom „energia“. Veľká a mocná Pani, ktorá nás vždy postaví na nohy, keď už máme všetkého akurát tak dosť. Keď túžime byť aspoň na chvíľu „offline“, nemusíme chodiť na dlhé túry do lesa. Stačí, ak si správne vyberieme farby do nášho interiéru...

Teplé tóny pohody

Rôznych vedcov i bádateľov čoraz viac fascinuje fakt, ako sú farby schopné vplývať na nálady a pocity človeka. Majú úžasnú schopnosť nás buď dokonale uvoľniť a upokojiť, ale aj povzbudiť  a doplniť nám energiu. Napokon, sú tu aj veľmi príjemné prírodné odtiene, ktoré sa nijakým spôsobom nevnucujú, avšak pozornosť majú zaručenú. Sú veľmi solídne a nekonečne útulné. Je to presne to, čo by nemalo chýbať vari v nijakej domácnosti. Hovoria: „Spravíme všetko preto, aby ste sa tu cítili ako doma, príjemne a v harmónii.“ Áno – harmónia je ten správny výraz na všetko. Bez nej by sme boli len ľudia, ktorí sa snažia rýchlo preplávať cez všetky dni bez toho, aby si vychutnali ich úžasný dar.

Kde inde, ak nie doma, by sme sa mali cítiť blažene no zároveň si aj „dobíjať baterky“ či pohládzať svoje zmysly. Pritom to nie je vôbec zložité. Využívaním prírodných motívov napríklad na záclonách a závesoch, farieb, vzorov, materiálov a ich kombinovaním sa vieme pričiniť o niečo, čo bude vytvárať náš súkromný svet. Svet, kde vládne iba smiech a radosť, taký, kde sú dvere vždy otvorené pre každého – najmä však pre rodinu a priateľov, na ktorých nedáme dopustiť. Spoločné chvíle s nimi sa naozaj nedajú ničím nahradiť, a preto si ich spríjemníme najviac ako len vieme a to aj pomocou rôznych doplnkov v podobe tapiet, závesov alebo kobercov.

interierovy dizajn

Svetom dizajnu asi vždy preto budú letieť prírodné motívy na tapetách, ako sú kvety, rastliny, či vtáčiky, motýle alebo krajinky. Na látkach sú často konáriky, kvety. Prírodné materiály ako ľan, vlna, hodváb v posledných rokoch bojujú o prvenstvo a snažia sa vyradiť polyester z hry. Koberce sa vyrábajú z vlny, sisalu, hodvábu či viskózy. Prírodu, pohodu a harmóniu si teda môžete vniesť do vašich príbytkov úplne bez problémov či už prírodnými farebnými tónmi alebo prírodnými materiálmi.

Béžová, hnedá, svetlo-hnedá, sivá či rôzne zelenkavé odtiene vás chcú presvedčiť o tom, že vám radi verne poslúžia a budú s vami ochotne zdieľať všetky vaše starosti aj radosti. Odlíšte sa od iných tým, že predvediete svoj šarm a eleganciu. S noblesou, jednoducho a efektne si preneste kúsok „prírody“ do vašej domácnosti. Pohrajte sa so štýlmi – v interiérovom dizajne nie sú žiadne hranice. Stále sa dajú objavovať nové a nové možnosti. Aj zdanlivo nekombinovateľné materiály alebo vzory vyčarujú požadované „wow“, ktoré si prajete počuť.

Všetko je o doplnkoch. Sú to ony, čo to vždy celé úspešne „zaklincujú“. Môžete mať ten najluxusnejší gauč i najmodernejšiu podlahu či kuchyňu, no dušu do domu prinesú doplnky. Záclony, závesy, koberce, tapety, vankúše a mnoho ďalších drobností, z ktorých si skladáte mozaiku toho, akí ste. Celá vaša osobnosť je ukrytá v týchto maličkostiach, a v nich spočíva najväčšia sila a energia.

Eleonóra Uhrovičová

Eleonóra Uhrovičová

Marketing specialist | Ambiente Design

Spolupráca

Veľkoobchodné cenníky

Už ste sa registrovali?

Už ste nás požiadali o prístup? Použite heslo, ktoré sme vám odoslali na e-mail pre prístup k cenníkom na odkaze nižšie:

Požiadajte o prístup!