👋 Vitajte na našom novom webe

Čo sú to vinylové tapety a prečo si ich vybrať do vášho interiéru?

20.3.2022
Zdieľať:
Hitom moderných interiérov sú rozhodne tapety. Tie ponúkajú možnosť dodať priestoru unikátnu atmosféru a veľmi jednoducho stenu odieť do najrôznejších farieb či vzorov. Medzi najpopulárnejšie druhy moderných tapiet v súčasnosti patria vinylové tapety. Aké sú ich hlavné vlastnosti a najväčšie prednosti?
Čo sú to vinylové tapety a prečo si ich vybrať do vášho interiéru?

Zaujmú nielen farby, ale aj rozmanité povrchové textúry

Vinylové tapety sa vyrábajú technológiou aplikácie vinylových vláken na papierový, vliesový či iný podklad. Aj preto nadobúdajú oveľa väčšiu odolnosť ako papierové a vliesové tapety, pričom tá sa zvyšuje so zväčšujúcou sa hrúbkou vinylovej vrstvy. Vrstevnatosť vinylových tapiet otvára široké možnosti povrchových textúr, a preto si v ponuke jednotlivých výrobcov môžete nájsť tie najrozmanitejšie variácie. Špecialistom na povrchové úpravy vinylových tapiet je francúzska značka ELITIS, ktorá rok čo rok prichádza s novými nápadmi a štruktúrami tapiet. Aj preto ich výrobky očaria nielen vzhľadom, ale aj pri prejdení rukou po ich jedinečnej textúre.

pestrá farebná textúra vinylovej tapety Elitis
Vinylové tapety ponúkajú rôznorodé povrchové textúry, farby a celkový dizajn.
vinylová tapeta použitá v jedálni od výrobcu Elitis v krásnej hnedo medenej farbe
Jedinečná textúra vinylovej tapety, ktorá očarí aj na dotyk.

Plusom tapiet z vinylu sú aj výborné vlastnosti

Výhodou vinylových tapiet nie je len ich atraktívny vzhľad, ktorý interiér výrazne oživí a prinesie doň originalitu, ale aj výborné vlastnosti. Vinylové tapety majú vďaka svojej hrúbke výbornú kryciu schopnosť. Jednotlivé pásy tak dokážu zakryť drobné škrabance na stene. Stále však platí dôležité pravidlo –stena musí byť vystierkovanáhladká, dostatočne pevná a bez prasklín. Najlepšie tieto podmienky spĺňa hladká sadrová stierka alebo prebrúsený a pretmelený sadrokartón. Vďaka kvalitným materiálom pôsobia vinylové tapety aj ako čiastočný izolant tepla, niektoré vinylové tapety ELITIS dokonca dokážu chrániť vašu domácnosť pred požiarom, keďže spomaľujú jeho šírenie. Sú odolné voči vlhkosti, ich povrch umožňuje veľmi jednoduchú údržbu, a preto ich môžete kedykoľvek umývať navlhčenou handričkou.

Prečítajte si tiež: Ako lepiť tapety na stenu?

Vinylové tapety dokonca aj ako alternatíva klasických obkladov

Aj vďaka odolnosti a možnosti jednoduchého čistenia sa vinylové tapety hodia do naozaj akejkoľvek miestnosti bývania. V obývačke poslúžia ako atraktívna dekorácia a obohatenie priestoru o zaujímavý dizajnový prvok, deťom zas v ich izbe vytvoria vďaka detským vzorom malé rozprávkové kráľovstvo. Vinylové tapety môžete použiť dokonca ako alternatívu klasických obkladov za kuchynskú linku, na WC či do kúpeľne, pričom sú vhodné aj na nalepenie do murovaných sprchových kútov.

vinylová tapeta použitá vo vlhkom prostredí v šedej farbe
Svojimi odolnými vlastnosťami proti vlhkosti sú ideálnou voľbou do  vlhkých miestností.
vinylová tapeta použitá v kúpeľni v jemnej šedo modrej farbe s flakmi
Vinylové tapety môžete dokonca použiť aj v kúpeľni či sprchovom kúte.

Objavte aj vy obrovský potenciál vinylových tapiet v interiéroch. V našom štúdiu vám veľmi radi pomôžeme pri ich výbere a skombinovaní s ostatnými prvkami vášho bývania.

Ďalšie druhy tapiet:

Zistite, čo sú to vliesové tapety a aké je ich využitie v interiéri. Všetky druhy tapiet a praktické rady od našich architektov nájdete v kompletnom sprievodcovi tapetami.

Picture of Eleonóra Uhrovičová

Eleonóra Uhrovičová

Marketing specialist | Ambiente Design

Spolupráca

Veľkoobchodné cenníky

Už ste sa registrovali?

Už ste nás požiadali o prístup? Použite heslo, ktoré sme vám odoslali na e-mail pre prístup k cenníkom na odkaze nižšie:

Požiadajte o prístup!