⚠️  E-shop s doplnkovým tovarom bude čoskoro opäť dostupný. Ďakujeme za pochopenie.

Čo sú nano rolety a prečo by ste mali siahnuť po efektívnejšom systéme tienenia?

10.5.2024
Zdieľať:
Hľadáte moderné rolety na okná? Zo širokej ponuky možností sa vám oplatí vybrať si tieniace systémy, ktoré ponúkajú spoľahlivú ochranu proti slnku, jednoducho sa inštalujú a skvelo ladia s akýmkoľvek interiérom. Presne týmto typom sú obľúbené nano rolety. V Ambiente vám však odporúčame pozrieť sa aj po efektívnejších možnostiach. Veríme, že vás nasledujúcim článkom presvedčíme.
Nano rolety sivej farby využité v monochromatickej pracovni značky Leha.

Na akom princípe nano rolety fungujú?

Nano rolety sa stali veľmi obľúbeným a vyhľadávaným typom tienenia, za čo vďačia práve ich bezproblémovej inštalácii. Nevyžadujú žiadne vŕtanie či skrutkovanie – jednoducho sa prilepia na sklo. Pozostávajú z jednej alebo z dvoch kaziet, v závislosti od výšky rolety, z ktorej sa odvíja látka. Ako ich pripevníte na okno? Keďže sú samolepiace, ich bočné lišty stačí pritlačiť na vopred vyčistené a odmastené sklo.

Ukážka dizajnových variantov nano roliet značky Leha - jednoduchá kazeta vs. dvojitá kazeta.
Dizajnové varianty nano roliet značky Leha.

Aké výhody majú nano rolety?

Najväčšou výhodou nano roliet je bezpochyby jednoduchá, rýchla a neinvazívna montáž. Zabudnite na zdĺhavé a problematické vŕtanie či skrutkovanie. Tieto rolety ľahko prilepíte na sklo okna. Napriek tomu sú stále veľmi stabilné a bezpečné. Nano rolety vás chránia pred svetlom a zvedavými pohľadmi okoloidúcich. Zároveň sú antistatické, takže vo väčšej miere odpudzujú prach. Disponujú aj ochranou proti UV žiareniu a ich farba nebledne. Obsluha rolety je praktická a jednoduchá, zvládne ju naozaj každý. Umožňujú vyťahovanie zhora dolu aj zospodu nahor. Vďaka svojim možnostiam montáže sú tiež ideálnym tienením pre sklopné alebo otočné okná a pre špecifickejšie sklenené povrchy, napr. na posuvných dverách. Výhodou je aj ich kompaktný vzhľad a veľký výber látok, farieb a vzorov. Veľkou nevýhodou sú obmedzené rozmery – nie sú vhodné na veľké okná.

Látkové nano rolety pristanú každej domácnosti 

Nano rolety patria medzi moderné typy tieniacich systémov a tešia sa veľkej obľube už niekoľko rokov. Ako je to možné, keď sa trendy v interiérovom dizajne menia s každou sezónou?

Jednoducho – čisté a jednoduché línie pristanú každej domácnosti. Vďaka nano roletám si môžete vytvoriť kontrastné okno alebo naopak staviť na diskrétnosť a osvedčené svetlé prevedenie, prípadne podčiarknuť štýl vášho domova. Rolety môžu splývať s okolím, rovnako tak môžu na seba pútať pozornosť. Do akej miery ich necháte vyniknúť, je vo vašej réžii, rovnako ako výber látky. V ponuke rakúskej značky Leha máte na výber viac než 200 variantov látok – transparentnejších, priesvitných i zatemňujúcich. Výber je aj v oblasti farieb. Samozrejmosťou sú biela a čierna, krásne kvetinové motívy alebo svetlé jednofarebné odtiene. Z množstva prevedení si určite vyberiete taký, ktorý bude pre váš interiér tým pravým orechovým.

Nano rolety bielej farby v minimalistickej obývačke.
Nano rolety bielej farby sa hodia aj do minimalistickej obývačky. Zdroj: Leha.

Ambiente odporúča – spoznajte efektívnejšie spôsoby tienenia

Napriek rýchlej a jednoduchej inštalácii nano roliet vám v Ambiente odporúčame zamyslieť sa aj nad inými typmi tienenia. V našom portfóliu nájdete produkty s väčším množstvom funkcionalít a vyššou mierou ochrany pred slnkom, ktoré sú zároveň estetickejšie než nano rolety a vo vašom interiéri budú skutočným dizajnovým prvkom.

Ak je pre vás hlavným kritériom funkčnosť, naši interiéroví dizajnéri odporúčajú rolety s funkciou deň a noc. Tieto rolety sú schopné cez deň chrániť váš interiér pred slnkom a teplom, v noci sa zas postarajú o ochranu súkromia, zatemnenie priestoru a vytvoria dokonalú atmosféru pre oddych a spánok. Zároveň sú energeticky veľmi efektívne, pretože eliminujú množstvo uniknutého tepla z interiéru. V Ambiente nepovažujeme za systém tienenia „deň a noc“ konkrétny produkt. Efekt deň a noc berieme ako funkciu, ktorú dokážu plniť viaceré produkty v našom portfóliu. A ktoré to sú? Pozrite sa po štýlových roletách Twinrollo, rafinovaných Raffinesse, moderných Plissé či unikátnych Duette. Všetky produkty vyrába náš top dodávateľ tieniacich a závesných systémov Leha. Nemusíte sa obávať ani ich montáže. Naši skúsení odborníci sa o všetko postarajú za vás. [FD1] O ich výhodách aj nevýhodách sa dočítate v našom článku.

Rafinovaná roleta Plisse v zelenom odtieni z dvoch rôznych látok – transparentnej a zatemňujúcej.
Rafinovaná roleta Plisse z dvoch rôznych látok – transparentnej a zatemňujúcej. Zdroj: Leha

Ak vám záleží najmä na vzhľade a estetickosti, odporúčame vám siahnuť po nesmrteľnej klasike – elegantných rímskych roletách. Efektívne regulujú slnečné žiarenie, no zároveň vynikajú svojim  neopakovateľným šmrncom vďaka efektnému riaseniu látky. Rímske rolety vám ponúkame v pestrej škále prevedení a ušijeme ich na mieru. Na výber máte veľké množstvo originálnych a kvalitných textílií so zaujímavými vzormi. Navštívte nás v showroome, prezrite si naše vzorkovníky a vyberte si látku presne podľa vašich predstáv.

Vyskúšať môžete aj novinku Softshade, ktorá kombinuje vertikálnu žalúziu s vlnitým závesom. Toto elegantné riešenie je dostupné v rôznych farebných paletách a skvelo sa hodí aj na rozdelenie miestností. Pozostávajú z priehľadných látkových pásov – pre nerušený pohľad von a jemnú filtráciu svetla, v kombinácii s nepriehľadnými pásmi poskytujúcimi súkromie a zatemnenie priestoru.

Sofistikovaná novinka v oblasti žalúzií Softshade. Zdroj: Leha

Zhrnutie:

Nano rolety sú obľúbeným tieniacim systémom na vaše okná, najmä vďaka ich jednoduchej neinvazívnej inštalácii pomocou lepenia. Ak však túžite po sofistikovanejšom riešení, ktoré spája unikátnu funkčnosť s estetickým vzhľadom, radíme vám siahnuť po roletách s funkciou deň a noc či po elegantných rímskych roletách. Možností je oveľa viac, preto nás neváhajte kontaktovať alebo nás navštívte priamo v našom showroome, prezrite si veľké množstvo katalógov a vzorkovníkov a spoločne vyberieme tienenie, ktoré bude pre vás najvhodnejšie.


Prečítajte si aj náš predošlý článok, v ktorom sa venujeme výhodám a nevýhodám tienenia s funkciou deň a noc.

Eleonóra Uhrovičová

Eleonóra Uhrovičová

Marketing specialist | Ambiente Design

Spolupráca

Veľkoobchodné cenníky

Už ste sa registrovali?

Už ste nás požiadali o prístup? Použite heslo, ktoré sme vám odoslali na e-mail pre prístup k cenníkom na odkaze nižšie:

Požiadajte o prístup!